Tay Park

Karşıyaka Belediyesi‘nce projelendirilip 2010 yılı başında tamamlanan Tay Park ilçe halkı için yepyeni bir alternatif oldu.

Farklı bir anlayışla hazırlanan Tay park, hayvan sevgisi ve çevre bilincinin oluşturulması düşünülerek hayata geçirildi.. Çocuklar ve yetişkinler Pazartesi hariç haftanın 6 günü buraya gelerek hem güzel vakit geçiriyorlar hem de şehrin ortasında doğa ile buluşma imkanı yakalıyorlar. Alan içerisinde kurulan kafeteryada ebeveynler yemek yerken yada çaylarını yudumlarken, çocuklar özel görevlilerin kontrolünde boyları 90 cm ile 130 cm arasında değişen minik atlara biniyor, evcil hayvanları sevebiliyor. Park içerisine ayrıca donanımlı bir Veteriner Kliniği de bulunuyor. Burada da başta sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve tedavi edilmesi olmak üzere hayvanlara her türlü hizmet sunuluyor.

Tay Park’ta 25×50 m2 manej alanı ve yeşil alanlar yeralıyor.. Kısa sürede şehir içi alternatif arayanların vazgeçilmez mekanı olan parkta 3 adet pony at 2 adet Shetland pony at, Kamerun koyunu, cüce keçi, güvercin ve çeşitli tavuk türleri yer alıyor. Ağırlığı 50 kiloyu aşmayan ve en fazla 13 yaşa kadar olan çocukların yararlandığı atlara biniş sırasında görevli kişiler eşlik ediyor ve çocuklara koruyucu yelek ve başlık giydiriyorlar.

At binme seansları ise Pazartesi hariç diğer günler 08.00- 12.00 ve 13.00- 17.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Tay Park’a giriş ücretsiz olup, sadece at binme ve gezdirme etkinliklerinden uygun ücret alınıyor.

Tay Park’ta her yıl Haziran ayında Can Dostum Şenliği düzenlenmekte evcil ve sokak hayvanlarının yer aldığı etkinlikler yapılmaktadır.

 

At binme seansları ise Pazartesi hariç diğer günler 08.00- 12.00 ve 13.00- 17.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Kafe

İlgili Gönderi

2 Değerlendirmeler

  1. aa, 1 Yil Once

    bir de hangi semtte olduğunu yazsanız tam süper olacak..nerede bu tay park??

       -   Cevapla
  2. meltem, 1 Yil Once

    sayfanın sağ tarafında hem adres bölümünü hem de harita bölümünü görebilirsiniz ayrıca yazının içinde Karşıyaka Belediyesi’nin projesi olduğu yazıyor.

       -   Cevapla

Değerlendirme Yap

Arkadaşıma Gönder

Captcha Doğrulaması
captcha image

Bilgi İste

Captcha Doğrulaması
captcha image

Takip Et